Skip to content

Botox

Botox/Dysport

Botoks Łódź, usuwanie, wygładzanie zmarszczek

Botox (Łódź), czyli toksyna botulinowa preparat produkowany przez firmę Allergan, światowego lidera leków i preparatów leczniczych stosowanych w okulistyce. Jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum.

Toksyna ta podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego powodującego skurcz mięśnia. Botoks (Łódź) stosowany jest w niewielkiej ściśle dobranej ilości tak, że działanie ograniczone jest tylko do okolicy mięśnia gdzie został on podany. Niewielka ilość preparatu botox (Łódź) podana do mięśnia, powoduje jego rozluźnienie, a w konsekwencji efekt wygładzenia zmarszczek.

Botoks (Łódź) jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny, u pacjentów na całym świecie. Potoczna nazwa Botox-u (Łódź) – “jad kiełbasiany” kojarzy się z toksyną działającą na cały organizm. Jednak dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek. W medycynie estetycznej, podając botox (Łódź) w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie całego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Nie występuje więc ogólnoustrojowa toksyczność, ponadto jest on bezpiecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny u dziesiątek tysięcy pacjentów na całym świecie w tym USA i Europie.

Niewielka ilość preparatu botoks Łódź podana do mięśnia, powoduje jego rozluźnienie, a w konsekwencji efekt wygładzenia zmarszczek. Preparat botox (Łódź) dobrze sprawdza się u osób, którym zależy na pozbyciu się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, głównie zmarszczek mimicznych.

KOBIETA, 32 LATA

Zmarszczki przed

leczeniem preparatem BOTOX

Wygładzenie zmarszczek

po leczeniem preparatem BOTOX

Zmarszczki mimiczne są zmarszczkami, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z ich żywą mimiką twarzy. Są to najczęściej zmarszczki poprzeczne na czole, zmarszczki między brwiami tak zwane lwie oraz “kurze łapki” czyli zmarszczki wokół oczu.

KOBIETA, 40 LAT

Zmarszczki

przed leczeniem

preparatem BOTOX

Próbuje zmarszczyć

brwi po leczeniu

preparatem BOTOX

 

MĘŻCZYZNA, 40 LAT

Zmarszczki

przed leczeniem

preparatem BOTOX

Próbuje zmarszczyć

brwi po leczeniu

preparatem BOTOX

 

KOBIETA, 42 LATA

Kurze stopki

przed leczeniem

preparatem BOTOX

Kurze stopki

po leczeniu

preparatem BOTOX

 

KOBIETA, 40 LAT

Linie czołowe

przed leczeniem

preparatem BOTOX

Próbuje wywołać linie

czołowe po leczeniu

preparatem BOTOX

 

MĘŻCZYZNA, 40 LAT

Linie czołowe

przed leczeniem

preparatem BOTOX 

Próbuje wywołać linie

czołowe po leczeniu

preparatem BOTOX

Do zabiegu ostrzykiwania botoksem (Łódź) używane są bardzo cienkie igły. Pacjenci, którzy charakteryzują się bardzo wysokim progiem odczuwalności bólu, na godzinę przed zabiegiem mogą być miejscowo znieczulani kremem.

Zabiegi te nazywane są “zabiegami lunchowymi”. Pacjenci bezpośrednio po zabiegu botox (Łódź) mogą powrócić do codziennych obowiązków. Całość zabiegu trwa średnio około 30 minut. Efekty zabiegu pojawiają się po 3 – 7 dniach, gdy praca mięśni ulegnie osłabieniu. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6 miesięcy (nawet do 10 miesięcy). Uzależnione jest to od indywidualnych cech organizmu.

Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej mimika twarzy powraca i zabieg należy powtórzyć.

Jeżeli z różnych powodów pacjenci nie decydują się na powtórzenie kolejnego zabiegu a skóra nad obszarem objętym zabiegiem korzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoksu (Łódź), polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów mimicznych odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu (Łódź) i tak wygląda młodziej. Zabieg staje się inwestycją w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Jak po każdej iniekcji igłą, również w przypadku podawania botoxu (Łódź), mogą zdarzyć się drobne zasinienia, wylewy w miejscu podania które ustępują po kilku dniach i dają się ukryć pod makijażem.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Kolejnym wskazaniem w leczeniu botoksem (Łódź) jest leczenie nadpotliwoci dłoni, stóp i pach. Dawki stosowane w powyższych to ok. 100j na zabieg.

Zastrzyki z toksyny botulinowej zaleca się również w leczeniu schorzeń neurologicznych związanych z kurczami mięśni i tikami, w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym, w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek.

Botox (Łódź) może też uwolnić nas od bólów głowy – podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę.

Serdecznie zapraszamy na zabieg botox Łódź do naszej kliniki medycny estetycznej w Łodzi.

 

Leczenie bruksizmu botoksem

Botoks (Łódź) jak już wiadomo, nie przyczynia się tylko korzystnie w celach estetycznych, ale także w leczniczych. Bruksizm, który jest niekontrolowanym zgrzytaniem zębów żuchwy o zęby szczęki, również można wyleczyć za pomocą tej substancji. Nieleczona choroba może spowodować nawracające migreny, problemy ze słuchem oraz inne zaburzenia równowagi. Iniekcja podawana jest w mięsień żwacza, który dzięki botoxowi (Łódź) rozluźnia się i traci objętość. Efekt jest niezwykły i już po 7 dniach od zabiegu zauważa się zanik mimowolnego zgrzytania zębami.

 

Przeciwwskazania – botoks Łódź

Botox (Łódź) pomimo tego, że jest bezpiecznym zabiegiem, posiada pewne przeciwwskazania, których należy się stosować. Warto się z nimi zapoznać jeszcze przed umówieniem konsultacji ze specjalistą. Jakie są to przeciwwskazania?

  • uczulenie na albuminę ludzką – jest to alergia na białko surowicy krwi, które stanowi ponad 50% wszystkich białek osocza. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego ciśnienia onkotycznego krwi, a także uczestnictwo w transporcie związków endogennych,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • stosowanie leków, które regulują akcję serca,
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych,
  • choroby płytki mięśniowo-nerwowej,
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
  • choroby układu nerwowego,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego.

 

Wszystko to koliduje z zabiegiem botoksu (Łódź). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest najpierw skonsultowanie się z lekarzami naszego gabinetu, którzy dokładnie przybliżą wszystkie szczegóły i możliwości. Nie zostawiamy nigdy pacjentów samych, tylko zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie, które zadowoli wszystkich i spełni oczekiwania.

 

Ważna informacja dla osób chętnych na zabieg botoxu Łódź

 

Zdarza się i tak, że pacjenci przyjmują różnego rodzaju leki czy witaminy, stąd szczególnie chcemy poinformować, że osoby przyjmujące witaminę E, inne suplementy witaminowe, zioła, na przykład dziurawiec i leki przeciwzapalne, powinny przerwać ich stosowanie na minimum dziesięć dni przed planowanym zabiegiem. Jest to spowodowane tym, że mogą wystąpić efekty niepożądane w połączeniu z botoxem (Łódź). Wliczamy tu również obniżenie efektywności zabiegu.

Zarówno przed, jak i po zabiegu, nie należy spożywać alkoholu.

 

Zalecenia po zabiegu – botoks Łódź

Po zakończonym zabiegu należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych rzeczy. Między innymi jest to brak schylania się, dźwigania i masowania miejsc, które zostały poddane zabiegowi przez minimum 4 godziny. Najlepiej jest unikać jakiegokolwiek ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu oraz nie korzystać z solarium, czy sauny.