Skip to content

Cosmelan

Cosmelan

COSMELAN – jest efektem wieloletnich badań w zakresie depigmentacji skóry dr E. Kruliga chirurga plastycznego z Wenezueli. Jest to unikatowa kuracja lecząca przebarwienia skórne o różnej etiologii.

Terapia składa się z 2 etapów:

  • Pierwszy etap stanowi nakładana przez lekarza pod kontrolą w gabinecie maska peeling Cosmelan.
  • Drugi stanowi nakładany w domu przez pacjenta w ściśle określonej częstotliwości krem Cosmelan.

Skutki uboczne stosowania cosmelanu są niewielkie – może występować rumień twarzy oraz pieczenie po pierwszej części zabiegu jak i na początku stosowania kremu.

Wskazania do zabiegu cosmelan:

Plamy barwnikowe o różnym pochodzeniu, powstałe w wyniku ekspozycji na słońce, w wyniku zaburzeń hormonalnych, po ciąży, po zapaleniach skóry, po stosowaniu perfum.

W języku medycznym preparat najskuteczniejszy jest w stosunku do przebarwień zwanych melazma chlorazma i lentigo. W przypadku innych przebarwień (piegi, zmiany barwnikowe) oraz blizn potrądzikowych nie jest tak skuteczny ale wyraźnie rozjaśnia skórę. 

Cosmelan może być stosowany bezpiecznie u osób z fototypem od I do V, tak więc jest odpowiedni dla każdego typu skóry, także dla osób o ciemnej karnacji.

Najlepsze efekty daje na cerze ze skłonnością do przetłuszczania, ponieważ nie tylko usuwa przebarwienia, ale również zmniejsza wydzielanie łoju i zwęża pory. Czynniki aktywne preparatu to kwasy: kojowy, fitowy i askorbinowy oraz palmitynian retinolu. Rozjaśniają one plamy bez złuszczania naskórka.

Po nałożeniu preparatu można albo udać się do domu i samodzielnie ją zmyć, albo pozostać w gabinecie pod obserwacją lekarza. W przypadku bardzo zaawansowanych plam polecana jest dodatkowo aplikacja ampułki Cosmelanu.

Jako domową kontynuację zabiegu pacjent przez 30 dni stosuje domową kurację kremem Cosmelan podtrzymując efekty zabiegu. Krem jest integralną częścią zabiegu wliczoną w jego cenę.