Skip to content

Laser IPL

Laser IPL

Laser IPL medic o mocy 0-55j to impulsywne źródło światła – urządzenie generujące fale świetlne różnej długości. Dzięki powyższym własnościom możliwe jest jego zastosowanie w poniższych wskazaniach :

  • Epilacja – trwałe usuwanie owłosienia, niezależnie od umiejscowienia. Trwały efekt, dotyczący 80-100% włosów, osiąga się na ogół po 5-8 zabiegach. Szczególnie polecany jest w przypadku ciemnych włosów wyraźny efekt stwierdza się już po pierwszym zabiegu.
  • Przebarwienia – usuwanie plam hormonalnych, potrądzikowych, “wątrobowych”, pozapalnych oraz posłonecznych i plam soczewicowatych z twarzy, dłoni, dekoltu i innych okolic ciała.
  • Zmiany naczyniowe – usuwanie popękanych naczynek, oraz rumienia.
  • Leczenie trądzika młodzieńczego i różowatego wykazuje przyczynowe działanie bakteriobójcze oraz redukuje poszerzone naczynia krwionośne.
  • Fotoodmładzanie – usuwanie plam barwnikowych, naczyń oraz najczęstszych przebarwień występujących na szyi i dekolcie, peeling laserowy.

POZOSTAŁE WSKAZANIA

Zamykanie naczynek i likwidacja rumienia

Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i ciele są częstym problemem estetycznym wielu osób. Laser IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynie powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych, następnie wydzielane jest ciepło pod wpływem którego drobne naczynia obkurczają się i zamykają. Zabiegi jest bezbolesny. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i wymaga fotoprotekcji. Skuteczny cykl zabiegowy to 5-6 zabiegów w odstępach 14-21 dni.

Fotoodmładzanie – redukcja zmarszczek

Fotoodmładzanie skóry łączy w sobie usuwanie zmian naczyniowych, zaburzeń pigmentacyjnych oraz pobudzanie regeneracji i odbudowy kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry twarzy, likwidację drobnych zmarszczek, zwężenie porów i ogólną poprawę faktury skóry. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: rumień, teleangiektazje, piegi i inne zmiany pigmentacyjne, ścieńczenie naskórka, zmarszczki, rozszerzone pory, ogólna poprawa wyglądu skóry – poprawa kolorytu, wygładzenie i przywrócenie młodszego wyglądu. Zabiegi należy wykonywać co 2-3 tygodnie. Efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. Szczególnie dobre efekty uzyskiwane są w przypadku skór szarych, zmęczonych, pozbawionych blasku w przedziale 30-40 lat. Pacjentki starsze zapraszamy na zabiegi fotodynamiczne.

Leczenie trądzika pospolitego

Światło IPL niszczy bakterie Propionibacterium acne oraz produkty jej metabolizmu odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Seria zabiegów światłem IPL jest porównywalna pod tym względem z serią tradycyjnego leczenia za pomocą 3-miesięcznej terapii doustnej antybiotykiem (tetracykliną). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu trądzika aktywnego ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 4-6 zabiegów, co 7-14 dni. Przeciwwskazaniami są ciąża, nadwrażliwość na światło, doustna terapia izotretinoiną, leczenie trądziku różowatego przy użyciu IPL. Leczenie polega na serii naświetlań urządzeniem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają.