Skip to content

Laser VariLite

Laser VariLite

Naczynka Łódź

 

Laser VariLite™ służy do zabiegów zamykania naczynek krwionośnych. Jest urządzeniem o podwójnej długości fali – 532 nm oraz 940 nm, co pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów terapeutycznych w zależności od stanu zmian krwionośnych.

Najczęstsze wskazania do zastosowania laserowego zamykania naczyń Łódź to: teleangiektazje, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki starcze, punkty rubinowe, niektóre zmiany naczyniowe kończyn dolnych, naczyniaki płaskie.

Jak działa laser zamykania naczynek Łódź?

Wiązka lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę, nie uszkadzając jej. W sposób wybiórczy w zetknięciu z barwnikiem krwi – hemoglobiną, zamienia się w ciepło powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Skoagulowane, czyli zamknięte naczynie jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm, co oznacza, że rumień znika.
Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub/oraz zasinienie skóry – uzależnione jest to od wielkości i głębokości zmian naczyniowych, które ustępuje po kilku dniach. Mogą również pojawić się strupki, które zwykle odpadają do trzech tygodni po zabiegu.


Zalecenia przed zabiegiem:

 • skóra powinna być wolna od wszelkich substancji (umyta, bez kremu),
 • 4 tyg. przed zabiegiem należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),
 • nie stosować samoopalaczy na 14 dni przed zabiegiem,
 • nie stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, ASPIRYNY),
 • należy pić dużo wody.

Zalecenia po zabiegu:

 • przez 4 tyg. po zabiegu należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (słońce, solarium)
 • na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF 30 lub 50+,
 • należy unikać ekstremalnych temperatur, takich jak sauna, wiatr, czy mróz,
 • przez 2 tygodnie po zabiegu zakazane jest stosowanie kosmetyków złuszczających,
 • przez 2 tygodnie po zabiegu należy pić dużo wody, aby ułatwić regenerację naczyń.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • zmiany nowotworowe, guzy niewiadomego pochodzenia,
 • opalenizna, stosowanie samoopalaczy,
 • przyjmowanie w przeciągu miesiąca leków (antybiotyki, sterydy, pochodna witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki uczulające na kontakt ze światłem, np. tetracyklina, fluorochinolony),
 • przyjmowanie w przeciągu miesiąca preparatów zielarskich (herbaty ziołowe – w składzie dziurawiec, nagietek, herbatki odchudzające (typu Figura), leki przeciwdepresyjne, maści z dziurawcem, inne),
 • choroby dermatologiczne: bielactwo, łuszczyca, otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, fototoniczność (wrażliwość skóry na słońce),
 • choroby ogólnoustrojowe: niewyrównana cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja,
 • choroby wirusowe: opryszczka, HIV,
 • skłonności do powstawania blizn, bliznowców,
 • stosowanie preparatów z retinolem (wit.A) typu maść, krem,
 • krótszy niż 12 miesięcy okres przyjmowania retinoidów doustnie (np. Izotek),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Kiedy warto udać się do gabinetu, aby zamknąć naczynka Łódź

Naczynka (Łódź), które się pojawiają nagle i nie znikają, mogą w końcu zacząć przeszkadzać. Nic dziwnego – mimo że jest to naturalne zjawisko, które dotyka wiele kobiet, może wyglądać to nieatrakcyjnie i powodować niższą samoocenę. Warto skorzystać z nowoczesnych technologii laserowych, które oferuje nasz gabinet lekarski Look-Medica. Laserowe zamykanie naczynek Łódź jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. W jego trakcie zamykane są naczynka (Łódź), na dowolnym fragmencie ciała. Dzięki temu zabiegowi skóra znowu będzie wyglądała młodo i zdrowo. Uciążliwe i nieestetyczne zaczerwienienie zniknie.

 

Naczynka (Łódź) pojawiają się przede wszystkim u osób, które posiadają predyspozycje genetyczne do tego. Jednakże nie można zapomnieć, że pojawiają się one znacznie częściej u osób, które regularnie korzystają z solarium albo narażają swoją skórę na ekspozycję na słońcu, bez żadnego odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kremu z filtrem. Jako kolejną z przyczyn pojawiania się naczynek (Łódź), można zaliczyć terapie niektórymi lekami. Nie każdy wie, że powstałe już naczynka (Łódź) na skórze mają możliwość powiększania się i łączenia z innymi, co w konsekwencji powoduje efekt bardzo zaczerwienionej skóry. Tymczasowo może udawać się zakrywanie ich makijażem, ale jednak po czasie staje się to męczące. Znacznie lepszym i skuteczniejszym sposobem jest od razu zapisanie się na laserowe zamykanie naczynek Łódź.

 

Kiedy jest wskazany?

Zabieg laserowego zamykania naczynek Łódź jest wskazany, gdy na skórze widoczne są trwale rozszerzone naczynka (Łódź), czyli nie znikają one samoistnie. Zmiany te można dostrzec na twarzy, nogach i w różnych innych miejscach na ciele. Jest to dobry moment, żeby umówić się na wizytę do naszego gabinetu lekarskiego. Skutecznie pomożemy zwalczyć uciążliwe naczynka (Łódź) i przywrócić piękny, młody i zdrowy wygląd.

Jak przebiega u nas zabieg zamykania naczynek – Łódź

Zanim przejdziemy do zabiegu, przeprowadzamy konsultacje z naszymi klientami. Omawiamy wszystkie szczegóły, rozwiewamy ewentualne wątpliwości i odpowiadamy na wszystkie pytania, jakie mogą zrodzić się w czyjejś głowie. Należy również przed zabiegiem sprawdzić ilość występujących naczynek (Łódź) w obrębie wskazanej części ciała oraz ich wielkość, aby dobrze dopasować laser. Podczas konsultacji pacjent dowie się o wszystkich możliwych zaleceniach, przeciwwskazaniach i efektach, jakich może się spodziewać. Musimy wspólnie ustalić ilość zabiegów, jaka będzie potrzebna, aby osiągnąć oczekiwany i najlepszy efekt. Po omówieniu wszystkich szczegółów przechodzimy do samego procesu zamykania naczynek Łódź. Wygląda to tak, że specjalista przesuwa laserem po obszarze skóry, w którego miejscu znajdują się naczynka (Łódź). Laser działa tak, że podgrzewa on krew, która znajduje się w naczynku (Łódź). Dzięki temu ono się zamyka, niszczy i jest usuwane z organizmu. Jest to całkowicie skuteczne i bezpieczne.

W gabinecie Look-Medica posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, który gwarantuje bezpieczne, profesjonalne i szybkie przeprowadzenie zabiegu. Sprzętem posługują się wykwalifikowani specjaliści.