Skip to content

Leczenie nadpotliwości Łódź

Nadpotliwość (Łódź) jest przypadłością, z którą zmaga się całkiem spora część osób, jednakże mało kto jest świadomy, że jest to stan, który nie należy do codzienności. Polega ona na nadmiernym wydzielaniu potu. Może ona być pierwotna, czyli genetyczna lub wtórna, nabyta wraz z jakąś chorobą, na przykład nadczynnością tarczycy, cukrzycą, otyłością i innymi. Nadpotliwość (Łódź) może występować w obrębie całego ciała albo dotyczyć tylko poszczególnych miejsc, na przykład pachy, pośladki i wiele innych. Na całe szczęście już istnieją metody zwalczania nadpotliwości (Łódź) i z tego powodu serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu lekarskiego. Dzięki naszej pomocy szybko będzie można pożegnać się z problemem nadpotliwości (Łódź) i czuć się w końcu komfortowo.

Jakie mogą być przyczyny – nadpotliwość Łódź

Warto zauważyć, że samo pocenie się jest całkowicie normalnym, fizjologicznym mechanizmem, który jest odpowiedzialny za termoregulację. Jednak nadmierne pocenie się, jest sygnałem do wizyty u specjalisty. Wydzielanie potu w znacznie większej ilości, niż jest to potrzebne do prawidłowego kontrolowania temperatury ciała, jest niekomfortowe i negatywnie wpływa na pewność siebie. Większość przypadków nadmiernego pocenia się jest o charakterze pierwotnym, co jest całkiem dobre, ponieważ nie świadczą one o żadnej chorobie. Nadpotliwość (Łódź) może objawiać się ogniskowo, czyli tylko w poszczególnych miejscach ciała, jak na przykład stopy, dłonie, pachy, lub może być uogólniona na całym ciele. Stan ten może być znacząco powiązany z emocjami, przez co może nasilać się w związku ze stresem. Już nawet samo myślenie o tym, że się poci, działa stresująco i powoduje nadpotliwość Łódź. Również jest związana z wiekiem i wahaniem poziomu hormonów. Kobiety wchodzące w okres menopauzy wydzielają znacznie większe ilości potu, tak samo, jak mężczyźni wchodzący w andropauzę.

Jednak nie można zapominać o tym, że nadpotliwość (Łódź) może być związana z chorobami, jakie toczą się w organizmie. Wśród chorób, podczas których możliwe jest wystąpienie nadmiernego pocenia się, można wyróżnić:

  • przewlekłe zakażenia, na przykład gruźlica,
  • zaburzenia neurologiczne, między innymi jamistość rdzenia,
  • uzależnienia od narkotyków,
  • choroby nowotworowe, na przykład chłoniak, białaczka,
  • choroby endokrynologiczne, czyli cukrzyca, nadczynność tarczycy.

Istnieje również takie zjawisko jak nadmierne pocenie smakowe, które polega na wydzielaniu większej ilości potu po zjedzeniu bardzo pikantnych rzeczy.

 

Rozpoznanie nadpotliwości – Łódź

Trudno jest tak naprawdę specjalistom rozpoznać, kiedy u pacjenta występuje nadpotliwość. Łódź to miejsce, gdzie właśnie z tego powodu rozpoznanie nadpotliwości (Łódź) często opiera się na własnych odczuciach osoby chorej. Należy zebrać dokładny wywiad lekarski.

Są sposoby na rozpoznawanie nadmiernego wydzielania potu i jednym z nich jest na przykład zastosowanie próby jodowo-skrobiowej. Miejsca, w których występuje nadmierna potliwość smaruje się jodyną, a następnie obsypuje skrobią. Jeżeli faktycznie istnieje nadpotliwość  (Łódź), to skrobia zabarwia się na ciemniejszy kolor. Jednakże w praktyce klinicznej, nasilenie objawów nadpotliwości (Łódź) sprawdza się poprzez tak zwaną skalę HDSS (ang. Hyperhidrosis Disease Severity Scale).