Skip to content

Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Odmładzanie twarzy

Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy. Wraz z wiekiem sygnałami świadczącymi o postępie procesu starzenia są zmarszczki, zanik młodego konturu twarzy wraz z wyrazem zmęczonej i obwisłej twarzy , pojawienie się cieni pod oczami.

Zabieg wolumetrycznej odbudowy twarzy daje zbliżone efekty do tradycyjnego liftingu, bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. W chwili obecnej lekarze i ich pacjenci w Polsce mają do dyspozycji innowacyjne implanty charakteryzujące się długim okresem działania i bezpieczeństwem:

  • VOLUMA Corneal ®
  • RESTYLANE SubQ ®

Obydwa są doskonałymi produktami opartymi na bazie kwasu hialuronowego który w procesie technologicznym jest wysokostabilizowany. Jest to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza.

Zaletą tego zabiegu jest spektakularny trwały i szybki efekt. Wprowadzany implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję zgodną z elastycznością tkanki pacjenta.

Efekty zabiegu jest naturalny i utrzymuje się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym, odczuwana może być też lekka przeczulica skóry przez okres około tygodnia.

 

Wskazania do stosowania wolumetrycznych implantów:

  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
  • modelowanie podbródka,
  • modelowanie policzków.

Zabieg może być uzupełniony o korektę tradycyjnych zmarszczek klasycznymi implantami na bazie kwasu hialuronowego ((Surgiderm®, Restylan®), które to produkty mogą być również stosowane celem redukcji cieni pod oczami.