Skip to content

Peelingi fotodynamiczne

TERAPIA FOTODYNAMICZNA

Terapia fotodynamiczna jest stosowana w medycynie od wielu lat w leczeniu stanów zapalnych, patologicznych rozrostów komórkowych oraz stanów patologicznego rogowacenia skóry.
Wszystkie komórki skóry posiadają fotoreceptory które w naturalny sposób absorbują światło. Kontrolowana ekspozycja na światło niebieskie , żółte , czerwone lub nadczerwone wpływa bezpośrednio na metabolizm komórkowy, przywraca homeostazę komórkową i odbudowę skóry.
Zastosowanie substancji fotouczulających w terapii zwielokrotnia jakość i siłę oddziaływania światła IPL na skórę.
W wyniku terapii dochodzi do zwielokrotnionego w tempie wytwarzania włókien kolagenowych oraz zwiększonego dotlenienia komórek.
Skutkiem terapii fotodynamicznej jest uzyskanie spektakularnej poprawy jakości zabarwienia i elastyczności skóry.
Linia peelingów fotodynamicznych redpeel, bioredpeel i 5-CR chlorofiliny jako nowatorska uzyskała perłę dermatologii estetycznej 2011.


Zalety terapii to:

  • wyraźne odmłodzenie skóry w zaledwie 5 tygodni!
  • innowacyjna bezpieczna formuła, bez ryzyka podrażnień, oparzeń i nadmiernego łuszczenia
  • możliwość stosowania latem!

 

5-CR CHLOROPHYLLINE

Zabieg 5-CR Chlorophylline należy do rodziny peelingów fotodynamicznych. Zastosowane w nim światło IPL zwiększa odpowiedź komórek na światło, aktywując w ten sposób proces naprawy tkanki. Peelingi fotodynamiczne działają bezpośrednio na mitochondria komórkowe, prowadząc do całkowitej odnowy komórkowej, szczególnie spektakularnie sprawdza się w terapii skóry o niskiej elastyczności i pomarszczonej.