Skip to content

Sculptra

Sculptra

Sculptra to preparat do wstrzykiwania, którego działanie polega na stymulowaniu fibroblastów do produkcji kolagenu. Preparat jest produkowany poprzez znaną firmę farmaceutyczną sanofi-aventis.

W wyniku działania preparatu sculptra uzyskiwany jest efekt wolumetryczny, który polega na stopniowym odzyskaniu utraconej objętości skóry, wygładzaniu bruzd i zmarszczek. W wyniku działania preparatu rysy twarzy stają się pełniejsze, a twarz wygląda młodziej. Rezultaty pojawiają się stopniowo i zapewniają naturalny wygląd.

Sculptra to kwas L-polimlekowy. Preparat jest całkowicie wchłanialny. Jego zaletą jest stosowanie w medycynie od prawie 30 lat (nici chirurgiczne, szwy chirurgiczne…)

  • jest całkowicie biodegradowalny,
  • nie wymaga wcześniejszego przeprowadzenia żadnych testów alergicznych,
  • produkt, który zastosowano w ponad 150 000 zabiegach na świecie.

Sculptra jest produktem przywracającym objętość skóry w sposób stopniowy. Dochodzi do stopniowej produkcji endogennego, własnego kolagenu, stymulowanej obecnością preparatu w skórze właściwej co powoduje efekt długotrwałej korekty.

 

Wskazania do zabiegu:

Sculptra jest zalecana pacjentom, którzy chcą odzyskać utraconą objętość twarzy lub wygładzić głębokie zmarszczki i zagłębienia w skórze. Sculptra stosowana jest głównie celem leczenia zmian w obrębie środkowych i dolnych partii twarzy. Dobre wyniki leczenia uzyskuje się w leczeniu wiotkości powłok ciała ( brzuch obwisłe ramiona)

 

Trwała skuteczność – badania kliniczne

W przypadkach znacznego zapadania się skóry (lipoatrofia skóry twarzy) – znaczące zwiększenie całkowitej grubości skóry występuje od szóstego tygodnia po zastosowaniu preparatu – maksymalny efekt uzyskuje się po 48 tygodniach.

 

Efekt zabiegu może utrzymywać się do 2 lat!