Skip to content

Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

PREPARATY KWASU HIALURONOWEGO

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na wykonanie niskoinwazyjnych zabiegów pozwalających na korektę zmarszczek twarzy i ciała. Zabiegi te zazwyczaj nie wyłączają z codziennej aktywności życiowej, ich efekt widoczny jest od razu, zaś pełnia leczenia danej okolicy dodatkowo uwidacznia się po kilku dniach. Specyficzna budowa nowoczesnych preparatów do leczenia starzejącej się skóry pozwala na trwałą, bo utrzymującą się do 12 miesięcy, korektę tak dużych zmarszczek (linie nosowo wargowe, linie marionetek), jak i drobnych szpecących linii na policzkach i pod oczami.

W chwili obecnej możliwa jest również korekta cieni pod oczami oraz smutnych linii na policzkach zwanych “doliną łez”, technika ta pozwala na uzyskanie efektu świeżej wypoczętej twarzy.

Najnowsze preparaty kwasu hialuronowego takie jak Surgiderm, Juvederm Restylan Teosial to wiskoelastyczne, przezroczyste żele o trójwymiarowej strukturze pozwalającej na wolumetryczną korektę zarówno zmarszczek, jak i różnych okolic twarzy i ciała. Są to wszystko substancje produkowane przez firmy farmaceutyczne o dużym doświadczeniu produkujące również preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane w innych dziedzinach medycyny np. okulistyce i ortopedii. Co za tym idzie przebadane i sprawdzone w różnych zastosowaniach w medycynie.

Rosnącą popularnością cieszą się ostatnio zabiegi korekty starzejących się innych okolic ciała np: łokci i kolan, do leczenia których można wybrać delikatne preparaty kwasu hialuronowego pozwalające na likwidację szpecących linii zmarszczek i suchości tych okolic.