Skip to content

Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

PREPARATY KWASU HIALURONOWEGO

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na wykonanie niskoinwazyjnych zabiegów pozwalających na korektę zmarszczek twarzy i ciała. Zabiegi te zazwyczaj nie wyłączają z codziennej aktywności życiowej, ich efekt widoczny jest od razu, zaś pełnia leczenia danej okolicy dodatkowo uwidacznia się po kilku dniach. Specyficzna budowa nowoczesnych preparatów do leczenia starzejącej się skóry pozwala na trwałą, bo utrzymującą się do 12 miesięcy, korektę tak dużych zmarszczek (linie nosowo wargowe, linie marionetek), jak i drobnych szpecących linii na policzkach i pod oczami.

W chwili obecnej możliwa jest również korekta cieni pod oczami oraz smutnych linii na policzkach zwanych “doliną łez”, technika ta pozwala na uzyskanie efektu świeżej wypoczętej twarzy.

Najnowsze preparaty kwasu hialuronowego takie jak Surgiderm, Juvederm Restylan Teosial to wiskoelastyczne, przezroczyste żele o trójwymiarowej strukturze pozwalającej na wolumetryczną korektę zarówno zmarszczek, jak i różnych okolic twarzy i ciała. Są to wszystko substancje produkowane przez firmy farmaceutyczne o dużym doświadczeniu produkujące również preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane w innych dziedzinach medycyny np. okulistyce i ortopedii. Co za tym idzie przebadane i sprawdzone w różnych zastosowaniach w medycynie. Warto wspomnieć, że zabiegi, w których stosuje się kwas hialuronowy nie są zaliczane do niebezpiecznych czy ryzykownych. Sam kwas jest bardzo bezpieczną substancją. Znajduje się on naturalnie w organizmie człowieka i odpowiada za jędrność i elastyczność skóry.

Rosnącą popularnością cieszą się ostatnio zabiegi korekty starzejących się innych okolic ciała np: łokci i kolan, do leczenia których można wybrać delikatne preparaty kwasu hialuronowego pozwalające na likwidację szpecących linii zmarszczek i suchości tych okolic. Wypełnianie bruzd (Łódź) nie jest zabiegiem specjalnie bolesnym. Mogą wystąpić po nim lekkie zaczerwienienia w miejscu wstrzykiwania kwasu, bądź delikatne siniaczki, które łatwo jest zakryć makijażem korekcyjnym. Jednakże, mimo że nie jest to zabieg bolesny, może wystąpić podczas niego lekki dyskomfort. Na życzenie pacjenta, osoba przeprowadzająca zabieg może podać preparat znieczulający, który zagwarantuje brak nieprzyjemnego uczucia.

Wypełnianie bruzd Łodź

Jakie są przyczyny występowania bruzd na twarzy – Wypełnianie bruzd Łódź

Bruzdy są rodzajem zmarszczek, który dopada zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Tak naprawdę nie ma jakiejś specjalnej reguły, dla której one zaczynają się pojawiać na twarzy, poza naturalnym procesem starzenia się. Wraz z wiekiem następuje faza, w której organizm zaczyna produkować coraz to mniejszą ilość kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego, które odpowiadają na objętość, jędrność i ogólny wygląd skóry. Wypełnianie bruzd Łódź –  traci ona przez to swoją naturalną elastyczność, a na jej powierzchni zaczynają powstawać charakterystyczne zagięcia, wgłębienia, czy inne nierówności. Poza tym, że głównym czynnikiem wpływającym na tworzenie się bruzd (Łódź) jest wiek i starzenie się, to także można wziąć pod uwagę możliwość predyspozycji genetycznych, stylu życia czy tego, w jaki sposób wygląda codzienna pielęgnacja skóry.

 

Rodzaje bruzd na twarzy – wypełnianie bruzd Łódź

Wyróżnia się kilka różnych rodzajów tego typu zmarszczek. To, jak wygląda wypełnianie bruzd (Łódź), zależy od tego, jakiego są one rodzaju. W jakich miejscach najczęściej można się z nimi spotkać?

  • bruzdy nosowo-wargowe – są to najczęściej pojawiające się zmarszczki z rodzaju bruzd. Tworzą one pionowe i półokrągłe wgłębienia, które ciągną się od kącików ust do nosa.
  • bruzdy marionetkowe – również zaliczane do jednych z najszybciej wychodzących bruzd na twarzy. Powstają one w okolicach policzków i brody, tworząc specjalnie wyróżniające się “fałdki”’.
  • wypełnianie bruzd (Łódź) na dolnych powiekach – tak zwane “doliny łez”.

 

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnianie bruzd – Łódź

Naturalnym procesem w życiu każdego człowieka jest proces starzenia się, podczas którego skóra zaczyna tracić swoją naturalną jędrność, elastyczność i objętość. Staje się wiotka i pomarszczona. Nie jest to atrakcyjne dla oka i ciężko jest się z tym pogodzić. Można temu po części zapobiec stosując różnego rodzaju zabiegi, których efekt będzie utrzymywał się przez wiele miesięcy. Wypełnianie bruzd (Łódź) sprawi, że poprawi się pewność siebie oraz podniesie samoocena. Nie jest to zabieg przeznaczony tylko dla kobiet lub tylko dla danej grupy wiekowej.